Szanowni Państwo,

Jest nam miło poinformować, że w dniach 1-2 kwietnia 2016 nasz budynek weźmie udział w akcji Na niebiesko dla autyzmu (Light It Up Blue), organizowanej w Polsce przez Fundację SYNAPSIS.

Na niebiesko dla autyzmu (Light It Up Blue) to ogólnoświatowa akcja organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks, a w Polsce propagowana przez Fundację SYNAPSIS. Inicjatywa polega na wyrażeniu solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem poprzez podświetlenie na niebiesko budynków instytucji publicznych i komercyjnych 2 kwietnia, w Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym roku akcja zacznie się już 1 kwietnia, z uwagi na to, iż 2 kwietnia wypada w sobotę.

Autyzm wciąż pozostaje tajemniczym zaburzeniem mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Choć jest to najczęstsze zaburzenie rozwojowe (dotyka 1 na 150 dzieci w Polsce i 1% ludzkości), to świadomość autyzmu w społeczeństwie jest wciąż bardzo niska, a osoby nim dotknięte często spotykają się z krzywdzącymi komentarzami i okrutnymi zachowaniami otoczenia.

W tym roku aż 94 budynki w całej Polsce będą podświetlone na niebiesko. Będzie to możliwe dzięki włączeniu się do akcji na szerszą skalę firm z branży nieruchomości – zarządców i właścicieli, w tym naszego budynku.

W ramach akcji Na niebiesko dla autyzmu (Light It Up Blue) wraz z innymi firmami z branży nieruchomości:

  • BĘDZIEMY ŚWIECIĆ – 1 i 2 kwietnia w godzinach 18.00-24.00 w naszym budynku będzie włączona niebieska iluminacja
  • BĘDZIEMY EDUKOWAĆ – nasza firma będzie rozpowszechniać materiały dotyczące autyzmu przygotowane przez Fundację SYNAPSIS
  • BĘDZIEMY WSPIERAĆ – zachęcamy do przekazania 1% podatku lub darowizny na diagnozę i terapię podopiecznych Fundacji SYNAPSIS

Jeżeli chcieliby Państwo wesprzeć Fundację SYNAPSIS finansowo, proszę wejść na stronę www.synapsis.org.pl, kupić godzinę terapii (90 zł) lub przekazać jakąkolwiek darowiznę, która pomoże osobom dotkniętych autyzmem. Wsparciem będzie też zakup przedmiotów wytwarzanych przez dorosłe osoby z autyzmem w Pracowni Rzeczy Różnych prowadzonej przez Fundację SYNAPSIS.

Solidarność z ludźmi z autyzmem można okazać także ubierając się na niebiesko w dniach 1-2 kwietnia, do czego zachęcamy.

Gdyby chcieli Państwo zorganizować dla swoich pracowników spotkanie edukacyjne na temat autyzmu, prosimy o kontakt z Fundacją SYNAPSIS – email: naniebiesko@synapsis.org.pl

Jeżeli mieliby Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania, prosimy o kontakt.

Pozostaję z szacunkiem,
Zarządca Budynku